Що потрібно для отримання одноразової грошової допомоги

Чи всі військовослужбовці, які проходять лікування, мають право на одноразову грошову допомогу?

І що для цього потрібно?

Одноразова грошова допомога виплачується у разі, якщо внаслідок травми, поранення, контузії чи захворювання медико-соціальною експертною комісією (МСЕК) встановлено часткову втрату працездатності або групу інвалідності військовослужбовця.

Рішення про виплату чи відмову у ній приймає на своєму засіданні комісія Міністерства оборони України з розгляду питань, пов’язаних із призначення і виплатою ОГД.

Детально щодо розміру виплат і необхідного пакету документів можна ознайомитись тут: https://aoisp.com.ua/treatment.html

Обов’язковою умовою для подачі документів на виплату одноразової грошової допомоги внаслідок встановлення військовослужбовцю інвалідності або часткової втрати працездатності - є довідка МСЕК.

Як її отримати?

Почнемо з того, що для проходження МСЕК обов’язково потрібно отримати направлення, і на сьогодні є декілька варіантів.

1. Перше і основне направлення - це направлення за формою 088/о.

Його може видати тільки медичний заклад. Тому для отримання Ф-088/о потрібно звернутись до свого профільного лікаря (якщо лікували травму - до травматолога, якщо було оперативне лікування - до хірурга і так далі).

Найпростіше це зробити під час проходження стаціонарного лікування.

2. У разі, якщо військового вже виписано з лікарні і триває відпустка за станом здоров’я - для отримання направлення потрібно звертатись до ТЦК та СП за місцем перебування.

3. А якщо лікування і відпустка закінчились та військовий повернувся на службу - тоді потрібно подати рапорт на безпосереднього командира та отримати направлення в медичній роті частини.

Але є нюанси: якщо направлення Ф-088/о, виданого лікарнею, а точніше - лікарсько-консультативною комісією медичного закладу, достатньо як для встановлення часткової втрати працездатності так і для визначення групи інвалідності.

То у разі отримання направлення від ТЦК та СП або від медичної роти військової частини, скоріше за все, обмежитись тільки ним можна у разі встановлення втрати працездатності.

Якщо ж є необхідність пройти комісію для встановлення інвалідності, то з цим направленням потрібно спочатку звернутись до медичного закладу, там отримати вищезгадану форму 088/о і потім подавати документи на МСЕК.

То чи кожен військовослужбовець, що потрапив на лікування, може розраховувати на виплату?

Ні, не кожен.

Але якщо під час лікування вже зрозуміло, що для відновлення потрібна тривала реабілітація або наслідки є незворотніми, навіть якщо порушення функцій організму не підпадають під критерії інвалідності, то можна, і навіть потрібно, звернутись за направленням, подати документи на МСЕК і пройти встановлену процедуру для призначення виплати.

А так як більшість поранень тягнуть за собою наслідки для здоров’я, які залишаться з людиною надовго або і назавжди, тому і більшість поранених мають право отримати передбачену законом соціальну виплату - одноразову грошову допомогу.

Інші новини

  • 12.08.2024

    Якщо рідний - військовослужбовець зник безвісти або потрапив в полон

    У разі, якщо Вам про це повідомили побратими, просіть відразу контакти командира взводу чи роти і тримайте з ними зв’язок для отримання необхідної інформації

    детальніше
  • 03.08.2024

    У чому різниця: захворювання пов'язане з проходженням служби чи з захистом Батьківщини?

    З проходженням служби пов’язують всі захворювання, які виникли під час проходження військової служби. А з захистом Батьківщини тільки захворювання...

    детальніше
  • 07.07.2024

    У якому разі військовослужбовця може бути притягнуто до повної матеріальної відповідальності за втрачене військове майно?

    Досить розповсюджені випадки, коли з військового, призначеного на посаду командного складу, яка передбачає матеріальну відповідальність...

    детальніше
  • 03.05.24

    Зміни до Наказу про ВЛК

    04 травня 2024 року набули чинності зміни до Наказу 402...

    детальніше
Показати більше