29 березня 2024 року набрали чинності зміни до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, якими передбачено право військовослужбовців (а також поліцейських, службовців цивільного захисту, працівників об’єктів критичної інфраструктури та деяких інших категорій державних службовців) складати Розпорядження на випадок своєї загибелі (смерті) про виплату одноразової грошової допомоги.
Тепер військовослужбовці, керуючись власними переконаннями, можуть визначити осіб, які отримають одноразову грошову винагороду у разі загибелі (смерті) військового під час виконання обов’язків служби.
Тобто, отримати таку допомогу зможуть як цивільні дружина/чоловік, повнолітні діти або рідні будь-якого ступеню спорідненості, так і особи, які не мають родинних зв’язків з військовим, але з будь яких причин є важливими для військового і за його думкою, мають право на таку соціальну виплату.
Для того, щоб заповісти виплату 15 млн.грн, потрібно скласти особисте розпорядження Зразок розпорядження*.
-
Правила оформлення розпорядження:
- Обов’язкова письмова форма
- Завірити підпис у командира військової частини або у нотаріуса
- Зберігається в особовій справі
-
Важливі нюанси щодо складання розпорядження:
- Розпорядження може бути складене на будь-яку особу за вибором військового.
- Але Законом захищено соціальні гарантії неповнолітніх та непрацездатних членів сім’ї, за якими залишається беззаперечне право на отримання допомоги незалежно від розпорядження: малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки загиблої (померлої) особи у розмірі 50 відсотків частки, яка належала б кожному з них.
- У разі, якщо осіб у розпорядженні декілька, необхідно чітко визначити розмір їх часток у відсотках.
- Скасувати особисте розпорядження та скласти нове можна у будь-який час. Кожне нове особисте розпорядження скасовує дійсність попереднього.
Чим може допомогти Адвокатське об’єднання “Ганна Іщенко та партнери”?
-
Надати консультацію щодо складання Розпорядження на випадок своєї загибелі (смерті) про виплату одноразової грошової допомоги
-
Скласти Розпорядження з урахуванням наявності осіб, яким належить виплата за Законом, та вказати їх частку у розмірі не меншому, за передбачений чинним законодавством.
-
Надати супровід щодо засвідчення підпису на Розпорядженні у нотаріуса
Наша
команда
ЧОМУ ВАРТО СКОРИСТАТИСЯ
НАШИМИ ПОСЛУГАМИ
консультацій
військовим
у супроводі
завершених
справ